piątek, 2 grudnia 2016

Izrael- nowa stolica mody? Berta Baliti


Kolejna odsłona mistrzyni ślubnych i wieczorowych kreacji z Izraela- Berta Baliti jest założycielką oraz głównym projektantem marki Berta, która została przez nią założona (jako barka osobowa) w 2004 roku. Projektantka ukończyła Shenkar College na kierunku Design.


Styl projektantki zaliczany jest do awangardy współczesnego wzornictwa, co przejawia się w praktycznie każdym projekcie nadając kolekcji przeplatający się, detaliczny punkt, przełamując tym samym granice pomiędzy klasyką zawartą w technice szycia i projektowania, a współczesną wizją artystyczną delikatnie nachodzącą miejscami na modę w stylu haute couture.

Domeną domu mody Berta jest dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz stała obecność projektantki w życiu firmy. Wszystkie projekty są starannie przez nią przygotowywane wraz z modelami pokazowymi pomimo dobrze rozbudowanej sieci zagranicznych punktów krawieckich na całym świecie.

Berta Baliti rozkwitła niczym pączek róży pokazując swoje projekty. Zachwyciła nimi nie tylko mocno określoną grupę klientów, ale także środowisko projektanckie z wielkimi nazwiskami włącznie. Nietuzinkowy sposób patrzenia na modę kobiecą, zwłaszcza tak subtelną jak moda wieczorowa i przede wszystkim ślubna wykreowały jednoznaczny wizerunek domu mody Berta- odważny, sensualny, mocno zakorzeniony w tradycji projektowania i krawiectwa, z dużym polotem nowoczesności inspirowanym codziennym życiem i tętnem miasta.

Kilka słów o samej Bercie Baliti


Berta urodziła się w Cairo (Egipt) i jako trzyletnia dziewczynka wyemigrowała wraz z rodzicami do Izraela. Pochodzi z żydowskiej rodziny, co w latach 70 ubiegłego stulecia stanowiło przedmiot prześladowań, wysiedleń oraz traktowania drugiego człowieka bez poszanowania jakichkolwiek praw. Dorastanie w takim środowisku ukształtowało projektantkę, jednak nie w tak dramatycznym stopniu jakbyśmy mogli się tego spodziewać. Zewnętrzny świat otaczający Bertę zderzał się z filozofią rodziny, która pogłębiała nie tylko przywiązanie do tradycji religijnych, ale również wartości życiowych, aby realizowała swoje największe pragnienia bez względu na wszystko. Tym sposobem zakochana w modzie z piękną wizja projektowania ukończyła Ramat Gan's Shenkar College Of Engineering and Design. W trakcie studiów pracowała jako krawcowa i młodszy projektant w firmie odzieżowej. Wieczorami szkicowała i szyła ślubne kreacje.



W 1995 roku otworzyła swój pierwszy mały salon, La Belle, w którym zatrudniła 25 pracowników, sama będąc jedynym projektantem oraz kreatorem pomysłów. Od samego początku jej biznes był mocno wspierany przez rodzinę oraz osoby z najbliższego otoczenia. Na przestrzeni lat oraz wrastającej popularności projektantka poszerzyła swój asortyment o kreacje wieczorowe, tym samym poszerzyła kubaturę swojego salonu rozszerzając tym samym obszar handlowy. Projekty Baliti zostały zauważone za sprawą jej syna, który wkraczając do rodzinnej firmy przeprowadził skuteczny marketing globalny rozgłaszając nazwę marki na rynku zagranicznym.

Najnowsza kolekcję proejktów Berty Brital znajdziesz na jej oficjalnej stronie Berta

Jako ambitna projektantka, która aktywnie rozwija swój biznes jest pełna pomysłów i twórczej kreatywności stale stawia przed sobą nowe cele do realizacji. Jak sama twierdzi nie odpuszcza, dopóki nie zrealizuje celu, jaki obrała, określenie punktu mety najbardziej wpływa na jej motywację do pracy, nie pozwala zatrzymać się ani na chwilę szukać nowych ścieżek realizacji.


Pierwszą firmą, która zdecydowała się na rozprzestrzenienie projektów Berty była szwalnia L'Fay Bridal. Według opinii Renaty Kukiełki, która ówcześnie aktywnie funkcjonowała w branży ślubnej projekty Berty Baliti są podobne do nikogo, niepowtarzalne, unikatowe, jednostkowe, stanowią pojedyncze egzemplarze dzieł sztuki, które na wyróżniają się na tle innych sukien ślubnych głęboko pozostając w pamięci. Po pierwszym zamówieniu projektu L'Fay projekty Berty zaczęły ukazywać się w topowych magazynach modowych- Vouge, Elle, Martha Stewart Wedding czy Brides, co skutecznie trafiło do wysublimowanego grona odbiorców, którzy prędkością plotki rozsławili nazwisko, jak i twórczość projektantki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz